Bodrum Su Yalıtımı

Binalarımızın toprak altında kalan betonarme  perde ve radya temelden içeri su alıyor ise yapımızın acil (negatif) içten su yalıtımına ihtiyacı var demektir.
Gerekli olan yalıtım (pozitif) dıştan su yalıtımıdır. Dışarıdan yalıtım mümkün olmayan yapılarda ise içeriden (Negatif) izolasyon ile kalıcı ve kesin çözüm sunan firmamız yaptığı uygulamalarında 5 yıl garanti vererek sektördeki iddialı çözümlerini kanıtlamaktadır.

Biraz betondan bahsedelim. Çimento, su ve agrafi karıştırıldığında reaksiyona girip beton haline gelir iken ısınır ve kuru maya başlar iken beton için deki sular buharlaşır ve bu reaksiyon sırasında bir metreküp betonda 5000 yakın kılcal çatlaklar oluşur bu çatlaklar suyun geçişi için su yolu oluşturur. Yapımızın uzun ömürlü olabilmesi için bu kılcal çatlakların su yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun uygulayan usta, işin ehli değil ise sonuçlarına hazır olun. Su yalıtım malzemeleri doğru malzeme ve kullanılması gereken yerde ve bilinçli ustalar ile uygulanması gerekmektedir. Yarım doktor candan yarım hoca imandan eder.” deyimi su yalıtımı konusunda da geçerliliğini korumaktadır. Bizlerde yapımızı ve malzememizi yarım ustaya teslim edersek canımızdan ve binamızdan olabiliriz. Doğru seçilmiş malzeme ve iyi bir firma profesyonel ekip ile yapıları beton yığını olarak görmeyen yapıların farkında olan ekibimiz ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için buradayız.

BYapılarımızda toprak altında kalan perdeler betonları bazı yalıtımı bilmeyen izolasyoncular poliüretan köpük ile su izolasyonu yapıyorlar. Ancak köpük ile ısı yalıtımı yapılabilir ama tek başına su izolasyonu sağlayamaz. Köpük üzerine direk toprak ile kapatıldığında kendini dahi su dan koruyamaz ve içerisine su aldığı için ısı yalıtım dahi sağlayamaz. Bu gibi bilinçsiz izolasyon uygulandığı sürece negatiften (içten) su izolasyonuna ihtiyaç duyulacaktır. Aker izolasyon olarak bodrum katların perde beton duvardan veya zemin radyeden su alıyor ise bu yalıtım tekniği bizim işimiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir