Kalıcı Havuz Su Yalıtımı

Yüzme havuzu su yalıtımında amaç demir donatılı betondan yapılmış olan yüzme havuzun içindeki suyun dışarıya kaçmasını ve dışarıdan gelebilecek çeşitli suların içeri girmesini önlemektir. 
Pozitif çimento esaslı su yalıtım tekniğinde içteki suyu korur iken havuzun toprak ile temas eden perde duvar ve zemin den betona sirayet eden suyun içeri girmemesi hedeflenir ve betondaki demir donatıda korozyondan muhafaza edilir.

Karaboğa izolasyon olarak uzman ekibimiz ile 5 yıl garantili bir şekilde havuz yalıtımınızı yapıyoruz. Öncelikle havuzumuzun betondaki olumsuz olan, perde duvarda ve döşemede bulunabilecek su köprülerinden ve beton çatlaklarından dışarı ve içeriye girebilecek olan su, su köprüsü oluşturabilecek yerlerin tamir ederek çift komponentli kristalize su yalıtım malzememizi uzman ekip ve ekipmanımız ile uygulu yarak kesin çözüm sunuyoruz.

Havuzumuzun perde ve zemin Betonarme sının üzerinde bir örtü oluşturduğumuz gibi uyguladığımız ilk kat malzeme betonun içinde belli bir derinliğe kadar sirayet ederek kristal üretiyor ve kılcal çatlakları suya karşı kilitliyoruz. 
Bu uygulama tekniğinde yapmış olduğumuz yalıtım şantiye ortamında zarar görme riskini minimize etmiş oluyoruz.
Kristalize su yalıtımı ile yaptığımız havuzun içerisinin izolasyonu bitirildikten sonra, üzerine sıva, fayans kaplama gibi işleri kolaylıkla yapılabilir.

Yapımızın beton zemininde ve perdelerinde su köprüsü oluşturan, tierod delikleri, ahşap takozlar, gergi demirleri, soğuk derzler, iş derzleri ve segregasyon alanları açarak su geçirimsiz betonarme tamir harçlarıyla tamiratlarımı yapıyoruz, ileride sıkıntı olabilecek yerleri su geçirimsiz malzemeler ile tıkıyoruz. 
Tamiratları yapılan yüzme havuzumuzun perde ve zemin betonları su ile yıkanarak tozdan arındırılmış olur ve betonumuzu ıslatmış oluruz. Islattığımız betonarmeye hazırlamış olduğumuz kristalize su yalıtım malzemesini ekiplerimiz tarafından titizlik ile uygulanır.

Kristalize çimento esaslı olan bu malzemenin ham betona temas etmesi gerekmektedir.
Uygulama yapılacak yüzeyde sıva, şap gibi çatlayabilecek ve betonun malzeme ile direk temasını engelleyecek başka bir unsurun bulunmaması gerekmektedir.
Suyun geldiği yönden uygulamayaptıgımız kristalize malzeme su ve fırça yardımıyla temizlenmiş ıslak yüzeye uygulanır.