Su Deposu Yalıtımı

Yalıtımı yapılmamış betonarme yer altı su depolarında yaşanan en büyük problemler içerisinde bulunan suyu dışarı sızdırması veya yeraltı sularının betondaki kılcal çatlaklardan içeri sızarak suyu kirletme riskidir. Betonarme su depolarında en çok düşülen hata ise su yalıtımı yapılmadan sadece fayans ve kalebodur gibi seramik kaplamalar ile deponun korunabileceğini, su sızmalarının engellenebileceğini düşünmektir. Kalebodur ve fayans aralarında ki derz dolgular su yalıtımını sağlamayarak sızmalara neden olmakta ve bununla birlikte bir kaç sene içerisinde tamamıyla özelliğini yitirerek su sızmalarını artırmaktadır.

Seramik kaplamının altındaki betona geçen su sızıntıları betonun ve içerisindeki demir donatının çürümesine neden olarak betonarme yapının ömrünü kısalttığı gibi su israfına neden olmakta veya deponun üst tabliyesinden içerisine giren zararlı sızıntılar depomuzdaki temiz suyu kirletebilmekte, zararlı bakterilerin depomuzda çoğalarak sağlığımızı tehlikeye atmaktadır.

Betonarme depolarda izolasyon yapılırken sadece iç yüzeyi seramik ile kaplamak yetersiz ve sağlıksız yalıtım sağlamakla beraber betonun dış yüzeyi dışarıdan gelen tehlikelere açık olmasına neden olmaktadır. Topraktaki akıntı ve sızma sularına maruz kalan beton ve içerisinde demir donatı çürüyerek ömrü kısalmakta büyük oranda su kayıplarına neden olmaktadır.

Betonarme Su Deposu İzolasyonuna Kesin ve Kalıcı Çözüm

Kristalize izolasyon beton içerisindeki (gözle görünmeyenler dahil) kılcal kanallara sirayet ederek suda erimeyen kristaller üretmekte ve betonu suya karşı kilitleyerek kalıcı ve kesin su yalıtımı sağlamaktadır. İzotüm Kristalize izolasyonu sağlayan ürünler iç ve dış yönden uygulanabilmektedir. Aker İzolasyon, kristalize su yalıtımı uygulamalarıyla su izolasyonu gereken noktalarda kesin ve kalıcı çözümler üretmekte ve yaptığı uygulamalara 5 YIL GARANTİ vererek herhangi bir sorun olduğunda ücretsiz olarak su yalıtımını sağlayacağını sözleşme ile taahhüt etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir