Teras Su İzolasyonu

Betonarme teraslarda pozitif (üstten) fileli kristalize su izolasyonu tekniğinde teras çatılara,balkon teraslarda ve garaj üzeri peyzaj altı teraslarda  betondan su geçişi engellemek amacıyla su izolasyonu yapılır. Karaboğa izolasyon bu doğrultuda sizler hizmet vermektedir. Amacımız sizlere yaşanılabilir sağlıklı bir ortam oluşturur iken yapılarımızın da sağlığını sağlamak ve ülkemize ekonomik olarak katkı sunmaktır.

En kaliteli veya çok pahalı malzemeler kullanılsa bile yanlış yapılan bilinçsiz uygulamalar yapılarımıza ve cebimize zarar verir. Tekrar uygulama yapmak için hem en değerli olan zamanınız hem de paranız boşa  gider. Biz ülke ekonomisine ve müşterilerimize katkı suna bilmek için mevcut ekibimize ve yeni katılan personellerimize sürekli eğiterek bilinçli kalifiye kadromuzu koruyoruz.
Teras yalıtımı yapılarınızın ömrü açısından çok önem arz eden bir yalıtımdır.  Ekibimiz ile döşemede betonunda su köprülerinden ve beton çatlaklarından içeriye girebilecek olan su, su köprülerinin tamir edilmesi ile ve çift komponentli kristalize malzemenin fileli olarak uygulanması sonucu engellenmiş oluruz.

Teras betonarmenin üzerinde bir örtü oluşturduğumuz gibi betonun tabliyenin içinde belli bir derinliğe kadar olaşarak kristal üretilir ve kılcal çatlaklar suya karşı kilitlenir, bu uygulamanın şantiye ortamında zarar görme riski çok daha azdır. Teras izolasyonu bitirildikten sonra, üzerine şap, dolgu veya fayans seramik kaplama işleri kolaylıkla yapılabilir. Beton teras yalıtımında döşemede bulunan su köprüsü teşkil edebilecek, ahşap takozlar, soğuk derzler, iş derzleri, plastik rötre çatlakları ve segregasyon alanları su geçirimsiz betonarme tamir harçlarıyla ve sıvı polimerlerle tamir edilir, tıkanır. Daha sonra beton teras yakınarak temizlenir ilk uygulamada betonun içine sirayet eden malzeme uygulanır ve devamında çift komponentli çimento bazlı kristalize malzeme bir kat olarak uygulanır, alkali dayanımlı 160gr/m2 ağırlıklı file yatırılır ve komponentli malzememiz ile son kat oluşturulur. Teras su izolasyonunda kullanılan bu tip çimento esaslı olan malzemenin ham betona temas etmesi gerekmektedir.

Uygulama yaptığımız yüzeyde şap gibi çatlayabilecek ve betonun malzeme ile direk temasını engelleyecek başka malzemelerin bulunmaması gerekmektedir. Pozitif (suyun geldiği yönden) uygulanan kristalize malzeme temizlenmiş ve ıslatılmış yüzeye uyguluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir